Blog o studiu jazyků

Proč se učit přes Skype?

 • nemusíte ztrácet čas ježděním k lektorovi nebo „uvítáním“ lektora u Vás doma („pojďte dál…tady máte pantofle…posaďte si…dáte si čaj“ – minimálně 10 minut u příchodu i odchodu lektora). Zavoláním hodina okamžitě začíná. Ukončením hovoru končí. 45 minutová lekce Vám tak zabere reálně jen 45 minut. Ani o minutu více!;
 • díky tomu, že nemusíte jezdit ani Vy k lektorovi, ani lektor k Vám, jsou možné i „minilekce“, které by při standardní výuce nebyly realizovatelné – lekce po 15, 20 nebo 30 minut (samozřejmě, bez jakéhokoli příplatku);
 • ze stejných důvodů jsou možné i lekce v nestandardní dobu – brzy ráno po probuzení či večer před spaním. Máte tak jistotu, že si na jazyk vždy uděláte čas. 
 • Jak je známo, učit se každý den po 15 minut je nejefektivnější…a s naší výukou Vás to nebude stát víc, než 2500 KČ/měsíčně (nejdražší varianta pro případ, že se budete chtít učit po 15 minut opravdu každý den včetně víkendů a individuálně);
 • můžete se učit nejen kdykoli, ale i kdekoli. Využijte efektivně přestávku v práci, procházku se psem nebo čekání na dítě na kroužku a zlepšete si třeba svou angličtinu!
 • jestli nechcete, nemusí vás u výuky nikdo vidět. Můžete se učit z postele v pyžamu, neupravení a nemusíte se vůbec stydět.
 • velkou výhodou je výuka pře Skype pro ty z Vás, kteří žijete v menších obcích a lektora na jazyk, o který máte zájem (lektora, schopného Vás připravit na certifikát, o který máte zájem atd.; rodilého mluvčího atd.) prostě nenajdete. S námi se můžete naučit finsky, turecky nebo třeba ázerbájdžánsky a to bez ohledu na to, odkud jste;
 • velká variabilita materiálů: 
  zde trošku podrobněji: já osobně mám doma víc než 30 učebnic, které ve výuce používám. V počítači mám asi 14GB různých materiálů (audio, video, adaptované i neadaptované texty, zpracované úryvky z filmů s cvičeními apod.).
 • A teď si představte, že nastane následující situace: do výuky se mi přihlásí klient, který v přihlášce udává, že je začátečník. Výborně! Takže jsem si do první hodiny připravila abecedu, cvičení na správnou výslovnost, ze slovní zásoby základní fráze a z gramatiky sloveso „být“. Přijdu do hodiny a klient se mi přizná, že….že on vlastně tak úplně není začátečník, že se už učil, ale prostě má pocit, že nic neumí. U abecedy ale pochopí, že ji ovládá naprosto dokonale a nepotřebuje ji probírat.
  Při výuce přes Skype to vyřešíme následovně: „vteřinku, pošlu Vám jiný materiál…chcete ho poslat na email nebo pře Skype?...Výborně, už posílám, prosím, zkuste si materiál otevřít, je to word…“ – celková ztráta …asi 3 minuty a hodina může plnohodnotně pokračovat.
  To samé, pokud například zjistím, že jste „dobří“ , materiál, který probíráme, jste si už osvojili a dále ho cvičit nepotřebujete. Nebo, naopak, pokud zjistím, že materiál, který probíráme, je pro Vás náročnější a potřebujete ho procvičit více. Nebo když zjistím, že nerozumíte něčemu, co je pro další výuku podstatné a je nutné se k tomu vrátit.
  Prostě sáhnu po jedné ze svých 30+ učebnic, najdu potřebný materiál, vyfotím Vám ho, pošlu a jedeme dál.
  V případě tradiční výuky takovou možnost ale nemám (30 učebnic s sebou opravdu nevozím), takže v hodině budu buď probírat látku, kterou s sebou mám, byť to pro Vás nebude tak úplně efektivní, nebo budu improvizovat ústním cvičením. A, jak všichni víme, improvizace se podařit může, ale také nemusí.
 • Výuka přes Skype nám umožňuje využívat i řady dalších pomůcek, které není možné využít vždy v tradiční výuce. Tak např. chat ve Skypu funguje jako skvělá tabule, na kterou může psát jak lektor, tak i Vy. Přes Skype si můžeme pustit jakékoli video nebo audio, pro ty z Vás, kteří máte rádi tradiční pomůcky, mají někteří naši lektoři doma klasickou tabuli, na kterou Vám můžou psát a Vy na ni přes Skype vidíte. A to je rozhodně pohodlnější, než když sedíme u Vás / u lektora doma na gauči a snažíme se sednout si vedle sebe nějak tak, abychom viděli na ten společný papír. A rozhodně levnější, než když si chceme pronajmout třídu, zvlášť tedy u individuální výuky.
 • Skype přináší několik výhod také pro výuku dětí. Tak předem je tedy nemusíte nikam vozit. Ale hlavně(! ) můžete výuku Vašeho dítěte kdykoli zkontrolovat – stačí Vám pootevřít dveře do pokoje, kde se dítě učí, nebo do něj přestěhovat svou domácí práci. A, mimochodem, bez toho, aby učitel věděl, zda ho kontrolujete nebo ne. Skvělá motivace se snažit, co říkáte?
 • někdy prostě potřebujete anonymního lektora, lektora „odjinud“. Protože se například stydíte přiznat, že chodíte na doučování, že se učíte základy angličtiny „až teď“, že se učíte něco, co byste podle svých sousedů, kolegů nebo známých „proboha, dávno měli umět“, nebo třeba protože chcete změnit práci, potřebujete k tomu jazyk, ale ještě o tom nechcete mluvit. A z mnoha dalších důvodů.
 • Stejně nevěříte?
  To je v pořádku, ani já jsem nevěřila. Přijďte si to zkusit, je to zadarmo…u všech jazyků nabízíme zdarma plnohodnotnou zkušební vyučovací hodinu, ve které s Vámi lektor bude probírat přesně tak, jako v placené hodině (žádné…“tak se dnes jen seznámíme, když je to zdarma“).
Zapsat se na hodinu